Biblioteka i czytelnia szkolna zapraszają uczniów i mieszkańców Stargardu Szczecińskiego od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.
Nasz biblioteczny dekalog
Samotności nie znosimy, Przyjaźń w życie Twe wnosimy. Nas ze sobą weźmiesz wszędzie I samotny już nie będziesz. Nasza mądrość i uroda Twemu życiu piękna doda. My nie wiemy, co to nuda, Z nami relaks Ci się uda. Czas jak rzeka wartko płynie, Każda moda kiedyś minie, Lecz jest jedna co zostanie. Jaka? Moda na czytanie! Twój świat mody kreujemy. Modelkami w nim będziemy. Bądźcie modni i czytajcie! Modzie minąć tej nie dajcie!
W krainie książki –pasowanie na czytelnika klas I Rok szkolny 2012/2013
„ Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem." Kornel Makuszyński
W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w II semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie cały alfabet. Głównym celem tej imprezy jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i „reklama” jej zbiorów.Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość,a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której starałyśmy się przekazać dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Dzieci w trakcie spotkania aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek, rebusów i krzyżówek związanych z najpiękniejszymi bajkami i bajeczkami. Skupione i poważne, uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonały panie bibliotekarki: Renata Kopa i Danuta Szot. Akt pasowania polegał na tym, że panie dotykały ramienia ucznia książką wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na rycerza książek i mianuję ich przyjacielem”. Jednocześnie gratulowały wszystkim uczniom i życzyły wspaniałych przygód w świecie książek mówiąc:
OD TEJ PORY WSZYSCY STALIŚCIE SIĘ CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.MIŁO WAS POWITAĆ W NASZEJ GRUPIE.OD TERAZ MOŻECIE SAMODZIELNIE KORZYSTAĆ ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI, WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI DO DOMU I POCZYTAĆ SOBIE W CZYTELNI. MAMY NADZEIJĘ, ŻE CHĘTNIE BĘDZIECIE NAS ODWIEDZAĆ, DO CZEGO DZIŚ SERDECZNIE WAS ZACHĘCAMY.KAŻDY Z WAS ZNAJDZIE W BIBLIOTECE COŚ DLA SIEBIE I PRZYJEMNIE SPĘDZI CZAS. Na zakończenie panie bibliotekarki wręczyły wszystkim uczniom pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek i tekst ślubowania.
Przyrzeczenie czytelnika
Każdy pierwszak obiecuje po książki sięgać z radością, bo czytanie daje wiedze i jest wielką przyjemnością. Chcemy czytać, dbać o książki,poznawać z nich świat i ludzi. I nie nudzić się, bo z książką dziecko nigdy się nie nudzi. Obiecujemy dziś także w bibliotece gościć często i pamiętać: biblioteka jest najmilszym w szkole miejscem! Obiecujemy!
Spotkanie dzieci z paniami bibliotekarkami przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Galeria zdjęć – pasowanie uczniów klas I a, I b, I c, Id na czytelnika.
Szczegóły
Odsłony: 717
„Hans Chrystian Andersen i jego baśniowy świat”
W dniach 14- 21 marca 2013 r. w czytelni szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas III zorganizowany w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkania pt.: „Hans Chrystian Andersen i jego baśniowy świat” poświęcone były życiu i twórczości Hansa Christiana Andersena. Uczniowie w trakcie zajęć przypomnieli sobie najważniejsze i najciekawsze epizody z życia Andersena. A oto niektóre z nich: -napisał ponad 160 baśni, a jego książki przetłumaczono na około 125 języków,
-mówił o sobie jako o „ potworze z nosem wielkim jak armata, a oczami maleńkimi jak zielony groszek”
-był uzdolniony nie tylko literacko, ale i plastycznie, gdyż z wielkim zamiłowaniem oddawał się tworzeniu misternych wycinanek z papieru
Konkurs przebiegał w II etapach. Każda klasa podzielona była na grupy, które ze sobą rywalizowały w zdobywaniu punktów. W efekcie końcowym liczyła się ogólna suma punktów zdobytych przez daną klasę. W pierwszym etapie uczniowie w swoich grupach musieli wykonać pięć zadań, aby móc przejść do etapu drugiego.Ta część lekcji prowadzona była interaktywnie.Uczniowie rozwiązywali rebusy i odpowiadali na pytania dotyczące autora i jego utworów na komputerach pod czujnym okiem pań z jury. Uczestnicy spotkania mieli możliwość pochwalenia się swoją wiedzą z biografii Andersena i znajomości jego twórczości literackiej. Uczniowie wyszukiwali różnice pomiędzy baśnią a bajką. Podczas konkursu panowała atmosfera spokoju i wyciszenia, a zarazem radości z tego względu, że można choć na chwilę przenieść się w krainę baśni i przeżyć coś niepowtarzalnego. Panie bibliotekarki dziękują wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, a jury w składzie: Beata Skupińska, Joanna Żuchlińska , Małgorzata Pabian, , Krystyna Drewniak,Agnieszka Bobkowska , Anna Otolska , Beata Kowalczyk, Małgorzata Lewandowska, Izabela Jurewicz-Zimny za zaangażowanie i śledzenie poczynań poszczególnych grup. Prawdziwymi znawcami baśni Andersena zostały:
Klasa III c – otrzymała 160 punktów Klasa III a-157,5 punktów Klas III d-152,5 punktów Klasa III b -137 punktów
Uczniowie klasy IIIh - Magdalena Zimna, Magdalena Bil, Kamila Potrzebowska, Andrzej Witkowski, Elżbieta Szotowicz i Adrianna Gryczewska pod kierunkiem pana Stanisława Łapyra wzięły udział w Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym. Za przedstawienie pt. "Trzy..." zajęli III miejsce. Nagrodę – laminarkę przekazali do szkolnej biblioteki. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za prezent.
Szczegóły
Odsłony: 1093
Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka szkolna przygotowała wystawę pt.: Co czytali nasi nauczyciele w wieku szkolnym?
Przeprowadzono sondę wśród nauczycieli pracujących w naszej szkole.