*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

    Przez ponad dwa tygodnie w naszej szkole odbywały się zmagania z językiem ojczystym. Pod czujnym okiem polonistów podejmowane były różnorodne działania. Oto one:
   Każda klasa wzięła udział w potyczkach z frazeologizmami, czyli przedstawieniu dowolną techniką na plakacie związku frazeologicznego związanego tematycznie z hasłem : MIŁOŚĆ. Niezwykle starannie wykonane i pomysłowe prace można jeszcze przez parę dni oglądać w szkolnym holu.

 

    W ramach Corridy Ortograficznej odbyły się walki na poszczególnych etapach. We wtorek 17 lutego miały miejsce eliminacje o tytuł Mistrza Ortografii poszczególnych klas. A oto lista nagrodzonych:
Mistrzem Ortografii klas IV została Natalia Jankiewicz.
II miejsce w kategorii klas IV zajęła Aleksandra Słaba.
Miejsce III w kategorii klas IV zdobyła Patrycja Walunszek.
Tytuł Mistrza Ortografii klas V zdobyła Maja Bonisławska.
II miejsce w kategorii klas V zajął Łukasz Staś.
III miejsce w kategorii klas V zajął Grzegorz Kmita.
Mistrzem Ortografii klas VI został Hubert Poziemski.
Szymon Szmit zajął II miejsce w kategorii klas VI.
III miejsce w kategorii klas VI zajęła Nikola Kamińska .
Na poziomie gimnazjum:
Tytuł Mistrza Ortografii klas I należał się Agacie Szczepańskiej.
II miejsce w kategorii klas I zajął Jakub Falkiewicz.
III zaszczytne miejsce na poziomie klas I zajęła Iga Kępińska.
Szkolny tytuł Mistrza Ortografii klas II gimnazjum zdobyła Zofia Paradowska.
Miejsce II wywalczył Przemysław Rybarczyk.
III miejsce na poziomie klas II zajął Bartosz Janduła .
Na poziomie klas III Mistrzem Ortografii została Anna Mrzygłód.
Iga Zatoka zajęła II miejsce w kategorii klas III.
III miejsce zdobył dzielnie walcząc Kamil Mikołajczyk.
    24 lutego odbył się finał finałów o tytuł Mistrza Ortografii szkoły podstawowej i gimnazjum.
Mistrzem Ortografii Szkoły Podstawowej nr 2 została Maja Bonisławska z klasy V c. Równie zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii Gimnazjum Integracyjnego zdobyła Zofia Paradowska z klasy II g.
Serdecznie gratulujemy!!!
    „Jak to jest być człowiekiem?” to tytuł szkolnego i międzyszkolnego I Konkursu Recytatorskiego. Pragnęliśmy podumać nad tym, co człowiekowi najbliższe. Chcieliśmy przywołać utwory, które pokazują bogactwo emocji w nas drzemiących, naszą wrażliwość i różny sposób patrzenia na świat. Dlatego też w kolejnych latach planujemy skupić się na innej, cennej dla każdego człowieka wartości.W tym roku była to MIŁOŚĆ, która niejedno ma imię.
    18 lutego uczniowie naszej szkoły opowiedzieli nam o różnych obliczach miłości. Im wszystkim należą się wielkie brawa za odwagę, szczerość wypowiedzi i kulturę słowa. Wyłonić spośród nich zwycięzcę było nie lada wyzwaniem dla jury. Po burzliwych obradach udało się wybrać najlepszych. Oto oni:
W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zajął Oskar Druszcz, II miejsce zaś – Maja Boni-sławska.
Wyróżnienia zdobyły: Nikola Winiarska, Julia Ciszonek oraz Wiktoria Rajszel.
W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Małgorzata Olejnik, a II – Bartosz Zięba.
    Uczniowie, którzy zdobyli I i II miejsce reprezentowali naszą szkołę podczas I Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Zmierzyli się z przedstawicielami wszystkich stargardzkich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Konkurs odbył się 26 lutego w szkolnej stołówce, przepięknie udekorowanej na tę okoliczność przez panią Mirkę Babicką-Mrzygłód. W romantycznej scenerii, wśród serc i płonących świeczek rozbrzmiały słowa poruszających wierszy i ciekawych fragmentów prozy przygotowanych przez uczestników konkursu i ich opiekunów. Występy oceniało zacne Jury w składzie: pani Maria Gąsowska z Działu Dziecięco-Młodzieżowego Książnicy Stargardzkiej, pan Grzegorz Lipko – polonista, instruktor teatralny, twórca Przeglądu Teatralnego dla szkół gimnazjalnych „Zaczarowana Dorożka” oraz pan Adam Kuzycz-Berezowski – aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie.
    Całości przysłuchiwała się Dyrekcja szkoły – pani Alicja Jurkiewicz i pani Anna Kurcab-Kościańska oraz gość honorowy spotkania - Wiceprezydent Miasta, długoletnia Dyrektor na-szej szkoły – pani Ewa Sowa.
    Wśród uczestników nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. III miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Maja Bonisławska, wyróżnienie natomiast otrzymał Oskar Druszcz. Miejsce trzecie na poziomie szkół gimnazjalnych wywalczyła Małgorzata Olejnik.
Serdecznie gratulujemy!

    Nasze wspólne przedsięwzięcie pod nazwą Szkolne Dni Języka Polskiego uważamy za udane. Zapraszamy do czynnego udziału w kolejnych projektach już w przyszłym roku szkolnym. Pamiętajmy, że JĘZYK TO PODSTAWA!

Poloniści

Materiał nadesłały panie Agnieszka Gadomska-Rataj i Joanna Bochenek