*** To jest archiwalna strona szkoły! Zapraszamy na aktualną stronę internetową  www.zsostargard.pl  ***

Klasa teatralno-dziennikarska

Logo klasy

Klasa teatralno-

dziennikarska.

Odnosimy sukcesy

Odnosimy sukcesy

Aktualne podręczniki

Lista aktualnych podręczników

Plan lekcji

BIP

Do końca wakacji zostało....

Do końca wakacji zostało... 01.09.2015 8:00

    Poniedziałkowy poranek 10 grudnia przywitał nas  białym, puszystym śniegiem  i chłodem, ale od rana w szkole nikt na zimno nie narzekał.  Do działania zagrzewały nas gorące serca  i piękna idea od lat przyświecająca  DNIU BIAŁEJ BRANSOLETKI. Stałe hasło tej akcji charytatywnej brzmi: „Naprawdę żyć, to pomagać innym żyć.”  Od pięciu lat przygotowuje ją redakcja gazetki „Sztubak” wydawanej przez klasę teatralno-dziennikarską.  W organizację włączają się rodzice i Koło Robótek Ręcznych z Klubu Garnizonowego w Stargardzie. Dzień Białej Bransoletki jest jednym z wielu działań, które odbywają się podczas Szkolnych Dni Integracji.

    Białe włóczkowe bransoletki, przygotowywane wcześniej i robione podczas okolicznościowego happeningu są symbolem walki z ubóstwem i wyrazem uwrażliwienia na potrzeby drugiego człowieka. Otrzymują je wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły.
    Dzień Białej Bransoletki obchodzony jest zawsze w grudniu, w rocznicę uchwalenia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W ramach happeningu przyjmujemy produkty żywnościowe dla podopiecznych Centrum Socjalnego „Caritas”.
    Od dwóch lat redakcja „Sztubaka” stara się zagadnienie integracji ujmować szerzej i dlatego włącza się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej. W roku ubiegłym zbieraliśmy fundusze na rzecz dzieci afrykańskich, ofiar głodu spowodowanego trwającą już 60 lat suszą, w tym roku  zachęcaliśmy do udziału w tzw. „Kampanii Wodnej” i akcji „Studnia dla Południa”.
    Dzięki ofiarności uczniów i pracowników szkoły kosze dostarczone przez pracowników Centrum Socjalnego „Caritas” w Stargardzie zapełniły się różnymi produktami żywnościowymi, które posłużą do przygotowania świątecznych paczek dla podopiecznych. Na koniec happeningu przedstawicielki „Caritasu” podziękowały za ten dar serca. Natomiast w ramach zbiórki funduszy pod hasłem „Studnia dla Południa” zgromadziliśmy 160 zł, które zostaną przesłane na ten konkretny cel na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.
    W czasie happeningu zostały także ogłoszone wyniki szkolnego konkursu literackiego pod hasłem „Moje największe marzenie”. Jego organizatorka, pani Ewa Brzezińska oraz panie wicedyrektor: Alicja Jurkiewicz i Anna Kurcab–Kościańska wręczyły dyplomy i nagrody laureatom. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Julia Zimny (Va), Julia Wysocka (Vd), Krzysztof Krysian (VIc) i Martyna Mess (IIIg). Wyróżniono także prace: Oliwii Kwieciszewskiej (IVc), Wojciecha Pająka (VIc), Jakuba Szpręglewskiego (VIc) i Bartosza Zięby (Ig).

Przejdź do galerii