„Kurier Szczeciński” przedrukowywał na swoich łamach teksty Mai Bonisławskiej, Oskara Druszcza, Oliwii Grojeckiej i Grzegorza Kmity.
Maja Bonisławska- najlepszy czwartoklasista w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Ortofrajda” organizowanym przez SP 7 w Stargardzie.
Oskar Druszcz- II miejsce w dwuosobowej drużynie w X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Stargardzie „Stargard wczoraj i dziś” (organizator: Gimnazjum nr 1 w Stargardzie); I miejsce indywidualnie w Międzyszkolnym konkursie języka angielskiego (organizator: Gimnazjum nr 4 w Stargardzie); III miejsce w Przeglądzie Kolędniczym organizowanym przez SP 3 Stargard.
W Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych „O Nagrodę Cukrowej Głowy” klasa za spektakl „O żabie, która miała marzenie” otrzymała „Cukrową Głowę” i 6 indywidualnych nagród aktorskich dla: Julii Ciszonek, Mai Bonisławskiej, Weroniki Marszał, Nadii Klejnockiej, Alicji Głowackiej i Michała Majdy.
Dobre wyniki i nagrody dla Oskara Druszcza, Grzegorza Kmity i Kajetana Błaszczyka w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus Matematyka.
Członkowie klasy odnoszą liczne sukcesy w ramach uczestnictwa w zajęciach pozaszkolnych - sportowych: Oskar Druszcz, Ala Głowacka, Kajetan Błaszczyk, Oskar Wiśniewski; tanecznych: Oliwia Grojecka, Maja Bonisławska, Nadia Klejnocka, Weronika Marszał, Tomek Kolenda.
Rok szkolny 2012/2013
III miejsce w Powiatowym Przeglądzie Teatralnym „ZACZAROWANA DOROŻKA” za spektakl „Tele Morele”
I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Szkół Podstawowych „O NAGRODĘ CUKROWEJ GŁOWY”
I miejsce i „ZŁOTA MASKA BURMISTRZA MASZEWA” na V Panoramie Teatralnej w Maszewie
Indywidualna „Złota Maska Burmistrza Maszewa” dla Wojciecha Pająka jako najlepszego aktora przeglądu
Zakwalifikowanie się i udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym w Świdwinie
Udział w X Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Maska” w Nowym Folwarku (woj. wielkopolskie): III miejsce i nagroda główna za scenariusz sztuki
Nominacja do tytułu „Szkolny Pulitzer” dla gazetki „Sztubak”- zakwalifikowanie się do finału w grupie kilku najlepszych gazetek województw zachodniopomorskiego w kategorii szkół podstawowych
Uzyskanie przez Jessicę Nackowicz, Weronikę Pilarowską, Igę Miszewską, Nikolę Siedlerewicz „Złotych Tarcz” – wyróżnień dla uczniów ze średnią ocen powyżej 5,0
Sukcesy klasy VI teatralno-dziennikarskiej w X OGÓLNOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI TEATRLNEJ „MASKA” W NOWYM FOLWARKU Czytaj więcej...
Sukcesy klasy teatralno-dziennikarskiej. Premiera " Tele-Morele" Czytaj więcej...
Sukcesy klasy teatralno-dziennikarskiej. Ubiegłe lata. Czytaj więcej...
Z wielką przyjemnością 10 maja 2013 r. ponownie gościliśmy miłośników teatru, uczniów szkół podstawowych naszego powiatu oraz ich opiekunów. Na tegoroczną „Złotą Czarę” zgłosiło się sześć zespołów teatralnych, które zaprezentowały spektakle o różnej tematyce i formie. Zobaczyliśmy pantomimę, przedstawienie muzyczne, sztuki na nowo interpretujące znane baśnie. Prezentacje na scenie Klubu Garnizonowego oceniało niezależne jury, w skład którego weszli członkowie Towarzystwa Kultury Teatralnej ze Szczecina, emerytowani aktorzy Teatru Lalek „Pleciuga”: pani Dagny Koczorowska, pan Juliusz Kornacki oraz prezes TKT- pan Mirosław Grzegorczyk . Jurorzy najciekawsze spektakle nagrodzili „Złotymi Czarami”, a ponadto przyznali 12 indywidualnych nagród aktorskich. Podczas obrad jury poza konkursem wystąpiliśmy myorganizatorzy (klasa teatralno-dziennikarska), prezentując spektakl „Tele Morele”. Oto laureaci tegorocznej „Złotej Czary”:
I miejsce: Teatr „Bajkoludki” SP Pęzino , przedstawienie „Król Lew” II miejsce: Teatr „Melpomena” SP 1 w Stargardzie, pantomima „MAKI- narkotykom stop!” III miejsce: Teatr „A Teraz...” MDK w Stargardzie, spektakl „Pampilio” oraz wyróżnieni: SP 5 w Stargardzie za spektakl „Bajkowe perypetie” i SP w Parlinie za sztukę „Kopciuszek na wesoło”.
Najnowsza premiera klasy VI teatralno-dziennikarskiej nosi tytuł „TELE MORELE”. Scenariusz napisała p. Bożena Ciborowska - Lipko na bazie uwag, refleksji uczniów na temat reklam, artykułów zamieszczanych w tzw. kolorowej prasie. W przedstawieniu wykorzystano autentyczne teksty m.in. z „Faktów” i „Bravo”. Obsadę sztuki stanowi 10 osób, które wcielają się w różne role. Grupa wystąpiła z tym przedstawieniem 7 marca br. w Przeglądzie Teatralnym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych „Zaczarowana Dorożka” w Gimnazjum nr 2 w Stargardzie, zdobywając III miejsce. Natomiast 22.03. w Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych „O Nagrodę Cukrowej Głowy” w Stargardzkim Centrum Kultury zajęła I miejsce i otrzymała kwalifikację na wojewódzki przegląd teatralny w Świdwinie.